„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa.”
(Łk 1,38)

4. N I E D Z I E L A  A D W E N T U

1. Dziś Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane do godz. 15.00 włącznie. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Zachęcamy do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę pod przewodnictwem ks. prof. Grzegorza Godawy.
Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- Jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka z tego dnia, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.
- We wtorek przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze święte odprawione zostaną według porządku niedzielnego; składka przeznaczona zostanie na UPJPII;
- w środę przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty; podczas Mszy świętych błogosławieństwo wina;
- w czwartek przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników;
- w przyszłą niedzielę - zapraszamy na nieszpory na zakończenie roku o godz. 18.30; tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.

3. Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które w tym roku rozpoczniemy 27 grudnia. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła. Zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o kontakt z kancelarią parafialną.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do służby kościelnej – Pana Organisty, Pana Kościelnego, Pań z kancelarii oraz Parafian, którzy podzielili się żywnością z potrzebującymi. Obdarowaliśmy 35 rodzin. Dorosłym dziękujemy za złożone świadectwo wiary poprzez liczny udział w roratach, dzieciom za dobre uczynki wypisane na serduszkach, które zostaną złożone w szopce. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Romana KONDRACKA
+ Tadeusz WIECZOREK
+ Stefan SUKNAROWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy, aby nadchodzące dni przyczyniły się do wzrostu wiary, nadziei i miłości każdej i każdego z nas...

„Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim.”
(Iz 61,1)

3. N I E D Z I E L A  A D W E N T U - G A U D E T E

1. Dziś wieczorem odbędzie się w naszym kościele uroczysta celebracja Akatystu ku czci Bogurodzicy. Akatyst to hymn o Maryi, opiewający Jej udział w misteriach historii zbawienia. Papież Benedykt XVI podkreślał, że „Akatyst” stanowi jedną z najwznioślejszych form pobożności maryjnej w tradycji bizantyjskiej. Modlenie się jego słowami otwiera szeroko duszę i przygotowuje ją do przyjęcia pokoju pochodzącego z góry, od Boga, tego pokoju, którym jest sam Chrystus, narodzony z Maryi dla naszego zbawienia.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy tym starożytnym hymnem dziś o godz. 20.15.

2. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi przedświątecznej do środy podczas wszystkich Mszy świętych, w czwartek i piątek dodatkowo od godz. 17.00.

3. Już w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. tego dnia będą sprawowane tylko do godz. 15.00 włącznie. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Zachęcamy do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na tradycyjną Pasterkę. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

4. Zbliża się czas kolędowych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach, które w tym roku rozpoczniemy 27 grudnia. Jest to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy w rodzinnym gronie – w podziękowaniu za otrzymane łaski w minionym roku i przyjęcie Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą pokropieni zostaną domownicy i nasze mieszkania. Wodę będzie można zabierać z przedsionka naszego kościoła.

5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania trwałych produktów żywnościowych. Osoby potrzebujące zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 7.15. Bezpośrednio po niej w naszym punkcie Caritas będą wydawane paczki świąteczne.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Wiesława KARAŚ

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”
(Łk 3,4.6)


2. N I E D Z I E L A  A D W E N T U


1. Pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości odpustowej, za udział w niej, jak również za miłą, rodzinną atmosferę. W sposób szczególny dziękujemy naszym dobrodziejom, p. Romanowi Kameckiemu z Cechu Rzemiosł Spożywczych za przygotowanie jabłek Świętego Mikołaja oraz p. Jackowi Barankowi z Restauracji Avangarda za uraczenie nas wspaniałą grochówką. Dziękujemy również pracowni artystycznej Mali Twórcy za przeprowadzenie mikołajowych warsztatów ceramicznych dla dzieci.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- dziś obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie;
- w środę przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
- w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła: SS. Karmelitanki Bose z klasztoru przy ul. Kopernika 44 zapraszają na Msze św. o godz. 6.30 i 17.00.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Spotkanie Klubu Seniora zatytułowane: „Osobiste i Polski zmartwychwstania” odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Jego gościem będzie ks. Stanisław Szklarczyk CR.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek 12 grudnia o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum odbędzie się w niedzielę 17 grudnia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

7. Informujemy, że przyjmujemy zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Odbędą się one w sobotę 23 grudnia.

8. Kontynuujemy akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest wystawiony w kościele.

9. Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie „Gość w dom, Bóg w dom”. Szczegóły w ulotkach rozłożonych na stoliku pod chórem.

10. Arcybiskup Metropolita Krakowski zaprasza na doroczne spotkanie świąteczne „Choinka pod Oknem Papieskim”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 grudnia i rozpocznie Mszą świętą dla dzieci o godz. 15.00 w klasztorze oo. Franciszkanów. Bezpośrednio po niej koncert zespołu Arka Noego, zapalenie światełek na choince oraz wizyta św. Mikołaja.

11. W imieniu Arcybractwa Miłosierdzia Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza osoby bezdomne i potrzebujące do wzięcia udziału w Wigilii na Rynku Głównym w Krakowie w niedzielę 17 grudnia.

12. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

13. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami wspierają remont naszego kościoła. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Andrzej MAROSSANYI
Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

"Okaż nam, Panie, łaske swoją i daj nam swoje zbawienie.”
(Ps 85, 8)


1. N I E D Z I E L A A D W E N T U


1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. o godz. 15.00 i 19.00 prowadzona przez wspólnoty: Rodziny karmelitańskie, Pustynię w mieście i wspólnotę Sant’Egidio.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- W środę będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja, Bpa. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00 w intencji naszych dobrodziejów i ofiarodawców. Przewodniczył jej będzie Ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, rektor UPJPII. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
- W czwartek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu ze Sł. B. Hanną Chrzanowską.
- W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – suma odpustowa w kościele OO. Karmelitów Bosych przy ulicy Rakowickiej o godz. 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano. W tym roku podczas rorat będziemy poznawać sylwetki świętych. Dzieci zapraszamy na roraty ze św. Józefem- „Strażnikiem skarbów” w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się w niedzielę 10 grudnia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

5. Dziś przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza świece wigilijne Caritas. Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację materialną wielu naszych parafian, prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został także wyłożony grudniowy biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Halina KARBOWNICKA
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.
Życzymy także dobrego przygotowania do uroczystości odpustowej.

„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.”
(Mk 11, 10)


34. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA


1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. Z kalendarza liturgicznego:
- w czwartek przypada święto św. Andrzeja Ap., o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu z towarzyszeniem Sł. B. Hanny Chrzanowskiej;
- w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00;
w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.
W związku ze zbliżającą się uroczystością odpustową w sposób szczególny zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty: możliwość spowiedzi codziennie od 6.30-7.10 i podczas Mszy św. wieczornej, w I piątek dodatkowo od godz. 16.30.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek, 28 listopada, wyjątkowo o godz. 16.00.

4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii z wszystkich klas wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w piątek 1 grudnia na godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Już dziś zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

6. Działająca przy naszej Parafii Pracownia Artystyczna Mali Twórcy zaprasza dzieci na bezpłatne mikołajowe warsztaty ceramiczne. Odbędą się one w najbliższą niedzielę 3 grudnia o godz. 10 i potrwają do 11.15 w salce w budynku wikarówki, tak aby dzieci mogły uczestniczyć w swojej Mszy św. o godz. 11.30. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenia dzieci do piątku w kancelarii parafialnej, osobiście lub telefonicznie.

7. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie małżeństwa na kolejną Mszę św. sprawowaną w intencji małżeństw z okolicznościowym kazaniem. Zostanie ona odprawiona o godz. 15.00.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, również te złożone w ubiegłą niedzielę do puszek z okazji I Światowego Dnia Ubogich. Zebraliśmy 3060 zł. Dziś przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz chorego rodzeństwa.
Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z prośbą o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Specjalny kosz będzie wystawiony w kościele od pierwszej niedzieli Adwentu.
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+Józefa NIEDŹWIEDZKA
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie - Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

Początek strony